Media o nas

Media o nas


Można dywagować nad tym, czy można było lepiej, czy można było pełniej i bardziej literacko, ja się cieszę, że jest. Swój egzemplarz oddam do biblioteki – może będzie miał w ten sposób szansę dotrzeć do tych, którzy takiej lektury potrzebują. Bardzo Pani dziękuję, za to, że zdecydowała się Pani zmieniać zastaną rzeczywistość.
Fragment recenzji „Miłości bez motyli” na blogu Pod lasem czytane


Na pewno ogromnym atutem jest tu oprawa graficzna. Począwszy od okładki, poprzez obrazki w treści i różnobarwny asortyment kolorów jakie tutaj zostały zastosowane. To książeczka, która już wizualną stroną przyciąga, nawet jeżeli jest króciutka. Mamy smoki, bohaterów, zamki – czego chcieć więcej? Brać i czytać!
Fragment recenzji „Szafiry” na blogu Rozchełstanej Owcy


Myślę, że ze wspólnego czytania będzie nie tylko wiele zabawy i śmiechu, ale i własnych historii i rymowanek, a świat księżniczki o szafirowych oczach otworzy w rodzicach głęboko ukryte pokłady dziecięcej wyobraźni i nieprzeciętnej kreatywności.
Warto również wspomnieć, że „Szafira” Krzysztofa Michałowskiego jest bogato i kolorowo ilustrowana – co zapewne ucieszy oczy nie tylko najmłodszych odbiorców.

Fragment recenzji „Szafiry” na blogu Pod lasem czytane


Przyznam, że podczas lektury tej krótkiej, bo zaledwie czterdziestostronicowej książeczki, na moich ustach kilka razy pojawił się szczery uśmiech. Ogromny optymizm i wiara w lepsze jutro, które biją od słów autora, są widoczne już od pierwszych stron wspomnień.
Fragment recenzji książki „Pięć razy rak, czyli kolekcjoner mimo woli”


Bardzo interesująca książeczka, która zaciekawi nie tylko małego czytelnika, ale też rodzica. Zakończenie jest zaskakujące i niespodziewane. Wzruszająca i pobudzająca wyobraźnię opowieść.
Fragment recenzji książki „Pamiątka z podróży”


Nie mogę nie wspomnieć, że bohaterki książki, czyli Roksa i Kora, umaszczeniowo (zdjęcie na odwrocie książki) są podobne do Iggy’ego i Frei. Rozumiecie, sam ten fakt sprawia, że bardzo zżyłam się z suczkami. 😉
A do tego dochodzą przezabawne i bardzo sugestywne rysunki bohaterek! 😀 Jest co oglądać i jest z czego się pośmiać.
Oczywiście nie można zapomnieć o jednym z ciekawszych pomysłów zawartych w książce, czyli opisie scenek z życia widzianych oczami obu suczek. No majstersztyk!

Fragment recenzji książki „Pies ze schroniska? A może dwa?”


„Materializm” Michała Długi to dziwna, ale dobrze opowiedziana historia. CZUJĘ, że Michał Długa jeszcze nie raz nas zaskoczy. Polecam.
A może rzucić wszystko i polecieć do Australii? Taka myśl nachodzi czytelnika po lekturze tej książki. Gorąco polecam.

Opinie Jakuba Sosnowskiego – pisarza, blogera, copywritera – o książkach „Materializm” i „Nieznana Australia. Rzeczywistość przekracza fantazję”


Macie ochotę na wyśmienitą odskocznię od poważnych książek? Debiut Strzałki będzie strzałem w dziesiątkę. Samokrytyczna i wpadająca wciąż w kłopoty bohaterka, która podchodzi do życia z dobrym sercem, ale i dystansem pozwoli na chwilę relaksu. Książkę czyta się bardzo szybko, gdyż ma ciekawą i wciągającą fabułę, prosty język oraz krótkie podrozdziały. Tutaj poważne problemy zostały przedstawione z nutką humoru, dzięki czemu relaks murowany. Podobno wielbiciele Grocholi czy Chmielewskiej (jak twierdzi wydawca w opisie książki) będą zachwyceni. Ja tamtych autorek nie czytuję, więc nie porównam, ale jestem z lektury zadowolona. Bardzo!
Fragment recenzji książki „Jeszcze nie zwariowałam {chyba}”


By zasugerować pewien klimat, zdradźmy tylko, że koniec powieści Piotra Kołodziejczaka przypominać będzie pewien film, w którym zagrał kiedyś Tom Cruise i pewna hiszpańska gwiazda filmowa, uważana za muzę kontrowersyjnego reżysera. Wielbiciele filmu na pewno będą wiedzieli, o co chodzi, a miłośników książki taki trop zachęci do twórczych poszukiwań. W każdym razie nikt nie będzie zawiedziony.
Fragment recenzji powieści „Nie rób mi tego”


W weekend przeczytałem jego ostatnią, wydaną w 2018 roku przez wydawnictwo BORGIS Nieznaną Australię. Rzeczywistość przekracza fantazję Lucjana Wolanowskiego. Książka mnie zauroczyła. Stylem, fantastycznymi anegdotami, świetnymi cytatami wyszperanymi ze starych kronik, dzienników pokładowych i biografii z epoki, kiedy powstawała państwowość kraju o którym zesłańcy, gdy do niego zmierzali pod pokładem w koszmarnych warunkach, wiedzieli tylko, że to kraina, gdzie „czarnuchy dybią tylko, aby pożreć delikatne mięso białego człowieka”.
Fragment recenzji autorstwa Andrzeja Mellera – dziennikarza, podróżnika, korespondenta wojennego


Z czystym sumieniem mogę polecić ten zbór reportaży. Te dotąd niepublikowane reportaże Wolanowskiego są rzetelnie napisane, interesujące i przybliżają nam o krok Australię i ich mieszkańców. Ocena 7/10
Fragment recenzji książki „Nieznana Australia. Rzeczywistość przekracza fantazję”


Mariusz Michalak podsuwa nam odpowiedzi, których nie powstydziłby się autor słynnego „Blade Runnera”.
Powieść „Wydrenowany umysł” to nowatorskie ujęcie tematu poruszanego przez najwybitniejszych pisarzy fantastycznonaukowych, m.in. Philipa K. Dicka.

Fragment recenzji książki „Wydrenowany umysł”